Jak zorganizować nadzór merytoryczny nad badaniami POCT w szpitalu? Rola koordynatora POCT

ABL90 FLEX Hospital Doctor Nurse results 2
Data
6-7.06.2024
Miejsce
Renaissance Warsaw Airport Hotel
ul. Żwirki i Wigury 1H,
00-906 Warszawa

Zapisz się

Konferencja została objęta Patronatem Honorowym Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych
Punkty edukacyjne dla diagnostów laboratoryjnych

8 pkt – konferencja stacjonarna (2 dni 6-7.06.2024)
4 pkt – konferencja on-line (1 dzień – 6.06.2024)
Nie ma możliwości wzięcia udziału on-line w warsztatach.

Przypominamy, że zmieniły się zasady przyznawania punktów edukacyjnych. 

Diagności laboratoryjni uczestniczący stacjonarnie w danym wydarzeniu będą mieli wydane certyfikaty potwierdzające udział w wydarzeniu premiowany odpowiednią liczbą punktów edukacyjnych. Natomiast diagnostom, którzy uczestniczą w danym wydarzeniu online (jeśli konferencja ma charakter hybrydowy), certyfikaty zostaną wydane po zaliczeniu testu sprawdzającego wiedzę. 

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 15 września 2022 r. o medycynie laboratoryjnej (Dz. U. poz. 2280, art. 65 ust. 1 pkt 1 i 2) oraz Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2023 r. w sprawie ustawicznego rozwoju zawodowego diagnosty laboratoryjnego (Dz. U. poz. 2221). Jednostka szkoląca: Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Natomiast, uczestnicy – nie będący diagnostami laboratoryjnymi – lecz osobami uprawnionymi do wykonywania czynności medycyny laboratoryjnej w laboratorium w myśl ustawy o medycynie laboratoryjnej, powinni otrzymać stosowne certyfikaty potwierdzające udział w konferencji zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zdalnym, premiowany odpowiednią liczbą punktów edukacyjnych, po zaliczeniu testu sprawdzającego wiedzę.

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 15 września 2022 r. o medycynie laboratoryjnej (Dz. U. poz. 2280, art. 66 ust. 4 pkt 1 i 2) oraz Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2023 r. w sprawie ustawicznego rozwoju zawodowego osób uprawnionych do wykonywania czynności medycyny laboratoryjnej w laboratorium (Dz. U. poz. 675). Jednostka szkoląca: Warszawski Uniwersytet Medyczny.

W październiku 2023 roku weszło w życie „Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie standardów organizacyjnych badań laboratoryjnych parametrów krytycznych wykonywanych w materiale biologicznym, umożliwiających podjęcie szybkiej decyzji terapeutycznej”.

Przepisy rozporządzenia stosuje się do podmiotów leczniczych wykonujących działalność leczniczą w rodzaju świadczenia szpitalne, a szpitale, zgodnie z rozporządzeniem, dostosują się do wymagań w nim określonych w terminie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie rozporządzenia, czyli do października 2024 roku.

Jeżeli w związku z powyższym zadajesz sobie pytania:

 • Jak wdrożyć POCT w szpitalu? Od czego zacząć?
 • Jak zostać koordynatorem POCT?
 • Jak w prawidłowy sposób prowadzić nadzór nad badaniami POCT?
 • Jak utrzymywać odpowiedni kontakt z oddziałami szpitala?
 • Jak prawidłowo przygotować dokumentację i procedury dotyczące badań POCT?
 • Jak monitorować błędy przedanalityczne badań POCT?
 • Jak prowadzić statystyki dotyczące badań POCT?
 • Jak prowadzić kontrolę wewnątrz i zewnątrzlaboratoryjną badań POCT?
 • Jaki system informatyczny wybrać do zarządzania badaniami POCT?
 • Jaka jest dostępność na rynku systemów informatycznych do zarządzania POCT i jak praktycznie każdy z nich można wykorzystać?
 • Jak zoptymalizować koszty badań POCT?
 • Czy ciągłe szkolenie z zakresu organizacji i prowadzenia badań POCT to droga do sukcesu?

Zapraszamy już w czerwcu 2024 roku – będzie można zapoznać się z odpowiedziami na powyższe pytania.

Zarezerwuj pokój w hotelu – link rezerwacyjny ważny do wyczerpania miejsc

Hotel oferuje specjalne ceny pokoi dla uczestników, miejsce parkingowe za 80 zł brutto/dobę oraz możliwość bez kosztowej anulacji do dnia 23.05.2024

Konferencja „Jak zorganizować nadzór merytoryczny nad badaniami POCT w szpitalu? Rola koordynatora POCT” odbędzie się w dniach 6-7.06.2024 w Warszawie

Na przygotowanych dla uczestników warsztatach będzie można zapoznać się dokładnie z różnymi systemami informatycznymi do zarządzania badaniami POCT oraz z zagadnieniami z tym związanymi m.in. z przygotowaniem procedur i innej dokumentacji dotyczącej badań POCT.

Ponadto będzie można wysłuchać ciekawych wykładów z zakresu organizacji badań POCT- wśród wykładowców doświadczeni koordynatorzy POCT i ich praktyczna wiedza w tym zakresie

W związku z powyższym zapraszamy Państwa do udziału

Organizator merytoryczny konferencji:
35lat II WL
Centrum Kształcenia Podyplomowego - WUM
Kierownik naukowy konferencji ze strony uczelni: dr Sławomir Białek - Koordynator ds. Kształcenia Podyplomowego kierunków Wydziału Farmaceutycznego Centrum Kształcenia Podyplomowego
Partnerzy:
RGBLogo_Argenta_CLAIM-podstawowe
Argenta
Radiometer
Radiometer
logo_rgb
Siemens Healthineers
cormay
Cormay Diagnostics
medservice
Medservice
logo-header
Randox
AF_WERFEN_BLUE_POS_RGB
Werfen
Biomedica
Biomedica
DiaHem_Logo_a5_RGB_72dpi
DiaHem
Medan
Medan
sarstedt_logo
Sarstedt
biomerieux
Biomerieux
logo1
Alpha Diagnostics
unnamed
Via Aroma
miejsce-pelne-szczescia_logo kolor
Miejsce Pełne Szczęścia

Transmisję on-line pierwszego dnia konferencji zrealizuje dla Państwa firma Live Stream Studio:

Live Stream Studio to profesjonalne studio produkcji wideo, które od 2020 roku realizuje rocznie kilkaset wydarzeń online dla kilkudziesięciu tysięcy odbiorców oraz produkuje najwyższej jakości treści wideo. Posiada dwa profesjonalne i komfortowe studia wyposażone w najnowsze rozwiązania technologiczne, w tym zaawansowane wirtualne studio 3D w technologii Aximmetry, a także własną platformę streamingową, która oferuje wszystkie funkcje niezbędne do realizacji wydarzenia w najwyższej jakości, w tym player wideo, moderowany czat, ankiety live, wirtualne stoiska, moduł e-commerce.

Live Stream Studio jest częścią Medical Tribune Polska, lidera edukacji lekarzy w Polsce. Firmy, która od 30 lat jest wydawcą 16 specjalistycznych czasopism medycznych, licznych książek oraz kilku portali internetowych, m.in. podyplomie.pl i magwet.pl, organizatorem uznanych konferencji medycznych, w tym Akademii po Dyplomie, Virtual Medical Summit i Multiforum, a także webinarów oraz szkoleń.

Polityka prywatności

© All rights reserved. Wykonanie:  Noble Brand