Prelegenci

Bogdan Solnica

Pierwszego dnia konferencji głos zabierze wybitny ekspert w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej, prof. dr hab. n. med. Bogdan Solnica, który skoncentruje się na temacie "Ile MLD w POCT?".

Profesor Bogdan Solnica jest cenionym kierownikiem Katedry Biochemii Klinicznej na Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum. Jego bogate osiągnięcia oraz wkład w rozwijanie wiedzy medycznej są niezaprzeczalnie imponujące. Profesor Solnica specjalizuje się w terapeutycznym monitorowaniu leków, diagnostyce chorób metabolicznych, w tym cukrzycy i dyslipidemii, a także w organizacji diagnostyki laboratoryjnej.

Jest autorem i współautorem 223 artykułów, 269 rozdziałów w podręcznikach oraz redaktorem i współredaktorem 4 podręczników/skryptów z dziedziny medycyny laboratoryjnej.

Profesor Solnica weźmie również udział w panelu dyskusyjnym "Jak zostać dobrym koordynatorem POCT", w czasie którego podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. To wyjątkowa okazja, aby poznać go osobiście, zadać pytania i dyskutować na tematy związane z diagnostyką laboratoryjną.

Przemysław Tomasik

Kolejnym prelegentem w czasie zbliżającej się konferencji będzie prof. dr hab. n. med. Przemysław Tomasik, który przedstawi współpracę koordynatora POCT z personelem wykonującym badania na oddziałach, a także będzie uczestniczył w panelu dyskusyjnym “Jak zostać dobrym koordynatorem POCT?”.

Pan Profesor od 1990 r. pracuje w Zakładzie Biochemii Klinicznej Instytutu Pediatrii UJ CM w Krakowie, od 2021 pełni obowiązki kierownika Zakładu. Lekarz pediatra i specjalista diagnostyki laboratoryjnej. Małopolski konsultant wojewódzki w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej.

Jest autorem lub współautorem ponad 170 publikacji naukowych i rozdziałów w podręcznikach. Wypromował 3 doktorantów i 7 specjalistów z diagnostyki laboratoryjnej.

Prowadzi zajęcia dydaktyczne ze studentami analityki medycznej i medycyny oraz na kursach podyplomowych.

Jego zainteresowania naukowe obejmują gastroenterologię dziecięcą, peptydy regulatorowe, endokannabinoidy, technologię i wiarygodność badań w miejscu opieki oraz historię diagnostyki laboratoryjnej.

Ludmiła Prentkowska

Jednym z niezwykle emocjonujących tematów będzie wystąpienie mgr Ludmiły Prentkowskiej, która podejmie kwestię koordynacji w kontekście prawnym. Jej wykład "Nadzór i koordynacja - czy przepisy prawa 'zgubiły' współpracę dla systemu POCT?" zapowiada się niezwykle ciekawie!

Pani Ludmiła Prentkowska to osoba wyjątkowo kompetentna i doświadczona. Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, która ukończyła także podyplomowe studia z zakresu Prawa Medycznego i Zarządzania jednostką ochrony zdrowia. Od 2009 roku z powodzeniem kieruje działem nadzoru nad podmiotami zewnętrznymi w obszarze zdrowia w Wydziale Zdrowia Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Jej współpraca z Naczelnym Lekarzem Uzdrowiska dla województwa śląskiego oraz konsultantami wojewódzkimi w ochronie zdrowia stanowi doskonałe potwierdzenie jej autorytetu i wiedzy.

Od 2014 roku dzieli się swoją wiedzą jako wykładowca na tematy związane z prawem i funkcjonowaniem podmiotów leczniczych, w szczególności medycznych laboratoriów diagnostycznych. Jej doświadczenie obejmuje także prowadzenie wykładów w ramach studiów podyplomowych oraz współpracę z różnymi firmami medycznymi.

Marciniec

O kluczowej roli niezależnej kontroli jakości opowie mgr Mariola Marciniec z firmy Randox, która zaprezentuje prelekcję "Interpretacja wyników kontroli jakości wewnątrzlaboratoryjnej i raportów Riqas POCT".

Pani Mariola to absolwentka Lubelskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku Analityka Medyczna, obecnie pełniąca funkcję Specjalisty ds. Kontroli Jakości w renomowanej firmie Randox. Jej głównym zadaniem jest poszerzanie świadomości o roli niezależnych kontroli jakości wewnątrzlaboratoryjnych oraz ich wpływu na ciągłe podnoszenie jakości przeprowadzanych badań laboratoryjnych.

W roli partnera wspierającego laboratoria, Pani Mariola podkreśla korzyści płynące z efektywnego wykorzystania niezależnych kontroli jakości. Dzięki nim możliwa jest optymalizacja pracy, standaryzacja parametrów w materiale kontrolnym, oszczędność czasu oraz redukcja kosztów związanych z procesem kontroli jakości.

Polityka prywatności

© All rights reserved. Wykonanie:  Noble Brand